Przed zakupem samochodu

Samochód, telewizor albo nowe buty. Żyjemy w świecie, w którym posiadanie rzeczy nowych stało się swego rodzaju wyznacznikiem statusu materialnego i prestiżu. Często ocenia się ludzi przez pryzmat tego, jakim samochodem jeżdżą i jak się ubierają. Czy rzeczywiście posiadanie rzeczy oznacza współcześnie prestiż?

Jak cię widzą, tak cię piszą

Zgodnie z wielowiekowym przysłowiem to jak się człowiek prezentuje wpływa na ocenę nie tylko wizerunku zewnętrznego, ale także całokształtu działań. W wielu zawodach dobry samochód, markowa garsonka czy garnitur nie jest zbędnym luksusem, ale właśnie sposobem na budowanie wizerunku. Dotyczy to zwłaszcza ludzi na początku budowania marki, bo o ile znany prawnik może pozwolić sobie na jazdę starym, czasem wręcz zabytkowym i kultowym autem, co zostanie uznane najwyżej za wyraz ekstrawagancji, o tyle młody adwokat, chcąc być postrzegany jako człowiek sukcesu, zainwestuje w lepszy samochód.

Kalkulator kredytowy

W wielu wypadkach takie myślenie powoduje konieczność życia na kredyt.
Coraz częściej korzysta się z kart kredytowych i pożyczek. Aby nie wpaść w pułapkę kredytową warto dobrze rozważyć decyzję o zaciągnięciu pożyczki i wybrać najbardziej korzystną ofertę.
Sprawdzi się tu kalkulator kredytowy, który nie tylko pokaże rzeczywiste oprocentowanie kredytu, ale także określi ratę kredytu w zależności od czasu kredytowania i pożyczonej kwoty.

Życie na kredyt
Gdy już sprawdzi się opcje proponowane przez różne banki, prześledzimy co pokazuje kalkulator kredytowy można podjąć decyzję o zaciągnięciu korzystnego kredytu i cieszyć się wymarzonym autem, które otworzy młodemu człowiekowi drogę do
kariery, da nowe możliwości rozwoju i podbuduje samoocenę. Trzeba jednak pamiętać, że radość może być chwilowa, jeśli za decyzją kredytową nie będzie stała systematyczna praca pozwalająca na spłatę zobowiązań.