Czy warto wziąć kredyt konsumencki?

W dobie rozkwitu gospodarczego kusi dodatkowy zastrzyk gotówki. Rozsądna decyzja o wzięciu kredytu może przynieść doskonałe rezultaty i pozwoli na przykład kupić samochód, na który w przeciwnym razie trzeba by zbierać przez kolejne lata. Warto zapoznać się z korzyściami, jakie niesie ze sobą rozsądne zadłużenie.

Kredyt to pewność i wygoda

Podpisując umowę kredytową z zaufanym kredytodawcą możemy być pewni jej prawnej mocy, co daje gwarancję bezpieczeństwa. Przed zaciągnięciem zobowiązania w umowie dokładnie określane są wszystkie parametry, które wpływają na kwotę, która stopniowo będzie spłacana. Kredyty na niskie kwoty, czyli tak zwane chwilówki, często opłaca się zaciągać u instytucji finansowych, które specjalizują się w tego rodzaju pożyczkach. Kredyty opiewające na kwoty przekraczające kilkadziesiąt tysięcy złotych najlepiej zaciągać natomiast w bankach o stabilnej kondycji finansowej. Przy planowaniu pożyczki konsumenckiej trzeba pamiętać, że jej wysokość nie może przekraczać 255 550 zł.

Kredyt na dowolny cel

Szczególnym rodzajem kredytu jest tak zwany kredyt konsumencki, którego warunki zostały dokładnie opisane w stosownej ustawie. Taką pożyczkę mogą udzielić jedynie stosowne instytucje, przy czym w czasie wyboru należy kierować się nie tylko niskim oprocentowaniem kredytu, ale także stabilną pozycją kredytodawcy. Kredyty konsumenckie mogą zaciągnąć osoby fizyczne na dowolny cel, dlatego też są to tak chętnie wybierane zobowiązania pieniężne. Powód jest prosty, kredyt pozwala mieć teraz coś, co w przeciwnym wypadku można by zakupić dopiero po miesiącach lub latach żmudnego oszczędzania.

Innym rodzajem kredytu konsumenckiego, jest kredyt celowy, który musi zostać przeznaczony na ustalony w umowie kredytowej cel, np.: zakup samochodu.

Wybór kredytu krok po kroku

Aby wybrać najlepszy kredyt konsumencki, należy pamiętać o tym, co oznacza RRSO. Ten parametr odpowiada za całkowity koszt wzięcia kredytu, który rośnie z każdym kolejnym rokiem. Im niższy wskaźnik RRSO, tym kredyt jest atrakcyjniejszy z punktu widzenia konsumenta. Przed podjęciem decyzji, na jaki zdecydować się kredyt konsumencki ranking kredytów pozwoli szybko wybrać najkorzystniejszą ofertę. Następnie pozostają już tylko formalności, które obecnie często mogą zostać załatwione za pośrednictwem internetu. Jak widać, nie potrzeba wiele, aby dodatkowe pieniądze znalazły się na koncie.