Przed zakupem samochodu – co warto wiedzieć

Samochód, telewizor albo nowe buty. Żyjemy w świecie, w którym posiadanie rzeczy nowych stało się swego rodzaju wyznacznikiem statusu materialnego i prestiżu. Często ocenia się ludzi przez pryzmat tego, jakim samochodem jeżdżą i jak się ubierają. Czy rzeczywiście posiadanie rzeczy oznacza współcześnie prestiż?

Jak cię widzą, tak cię piszą

Zgodnie z wielowiekowym przysłowiem to jak się człowiek prezentuje wpływa na ocenę nie tylko wizerunku zewnętrznego, ale także całokształtu działań. W wielu zawodach dobry samochód, markowa garsonka czy garnitur nie jest zbędnym luksusem, ale właśnie sposobem na budowanie wizerunku. Dotyczy to zwłaszcza ludzi na początku budowania marki, bo o ile znany prawnik może pozwolić sobie na jazdę starym, czasem wręcz zabytkowym i kultowym autem, co zostanie uznane najwyżej za wyraz ekstrawagancji, o tyle młody adwokat, chcąc być postrzegany jako człowiek sukcesu, zainwestuje w lepszy samochód.

Kalkulator kredytowy – sprawdź ratę kredytu

W wielu wypadkach takie myślenie powoduje konieczność życia na kredyt.
Coraz częściej korzysta się z kart kredytowych i pożyczek. Aby nie wpaść w pułapkę kredytową warto dobrze rozważyć decyzję o zaciągnięciu pożyczki i wybrać najbardziej korzystną ofertę.

Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź dokładnie co wpływa na całkowity koszt kredytu samochodowego.

Sprawdzi się tu kalkulator kredytowy, który nie tylko pokaże rzeczywiste oprocentowanie kredytu. Pozwoli również określić wysokość raty kredytu w zależności od czasu kredytowania i pożyczonej kwoty. Sprawdź, od czego zależny niska rata kredytu.

Spłata kredytu samochodowego

Gdy już sprawdzi się opcje proponowane przez różne banki, prześledzimy co pokazuje kalkulator kredytowy można podjąć decyzję o zaciągnięciu korzystnego kredytu. Trzeba jednak również podjąć decyzję, jakie raty kredytowe wybrać, by spłata zobowiązania była najlepiej dopasowana do Twoich możliwości. Zobacz więc, czym charakteryzują się raty balonowe i czy warto z nich korzystać.

Dodaj komentarz