Najniższe raty – kalkulator kredytowy

Kalkulator kredytowy to bardzo proste w obsłudze narzędzie. Rewelacyjnie pomaga w wyliczeniu wysokości rat w danym banku. Zapewnia dzięki temu znaczną oszczędność czasu, jak i wygodę. Już po chwili bowiem oszacowana jest zdolność kredytowa, jak i zostają podane niezbędne informacje na temat rat kredytów w największych bankach w Polsce.

Jak działa kalkulator kredytowy?

W celu oszacowania zdolności kredytowej wystarczy uzupełnić podstawowe informacje, takie jak: okres kredytowania, kwota kredytu, prowizja czy oprocentowanie. Po obliczeniu, pojawiają się wyliczenia oraz wykres. Raty kredytu obliczane są przy założonym oprocentowaniu nominalnym, okresie kredytowania oraz rodzaju rat. Większość kalkulatorów kredytowych pozwala na obliczenie wysokości rat nie tylko równych, ale także malejących. Dodatkowo można sprawdzić jak będzie wyglądała spłata kredytu przez cały okres kredytowania. Dzięki więc kalkulatorom kredytowym, można przygotować wstępną symulację kredytu.

W przypadku jakich kredytów warto korzystać z kalkulatora kredytowego? 

Kalkulator kredytowy umożliwia kompleksowe oszacowanie rat dla każdego rodzaju kredytu. Są to między innymi kredyty gotówkowe, kredyty samochodowe, hipoteczne czy mieszkaniowe.

Przystępna forma dla każdego!

Korzystanie z kalkulatora kredytowego jest proste oraz szybkie. Po wypełnieniu formularzu wystarczy tylko kliknąć przycisk “Oblicz”. Już po chwili pojawia się wynik oraz wykres. Zazwyczaj serwisy umożliwiają porównywanie każdej oferty z dowolną inną dostępną na rynku. Dodatkowo symulacja kredytu podaje rzeczywistą wysokość odsetek. Umożliwia to więc obliczenie całkowitego kosztu kredytu.

Kalkulator kredytowy świetnie pomaga w wyborze korzystnej oferty, niskich rat i odsetek. Często pozwala również uniknąć sztuczek marketingowych, które wiążą się zazwyczaj z wysoką prowizją czy karami umownymi.

Dodaj komentarz