Czy kredyt celowy jest opłacalny?

Korzystanie z kredytów stało się popularne. Kuszą banki, kuszą sprzedawcy, którzy oferują sprzedaż na raty i dodatkowo pośredniczą w załatwieniu wszystkich formalności z bankiem.

Co to jest kredyt celowy?

Kredyt celowy jest jednym z wielu kredytów, które możemy uzyskać w banku. To kredyt bezgotówkowy, który przeznaczony jest na realizację konkretnego celu. Jest stosunkowo łatwy do uzyskania, ponieważ jego zabezpieczeniem jest zakupiony przedmiot. W przypadku zakupu mieszkania lub innej nieruchomości jest hipoteka. W przypadku niespłacenia kredytu bank może domagać się wydania kredytowanej rzeczy.

Jak uzyskać kredyt celowy?

Kredyt bezgotówkowy nie jest obarczony skomplikowaną procedurą. Do jego uzyskania wystarczy:

• dowód osobisty,
• zaświadczenie o zarobkach.

Także czas jego przyznania jest znacznie krótszy niż w przypadku kredytu gotówkowego. Przy sprzedaży ratalnej czasami wystarczy kilkanaście minut, zwłaszcza wtedy, gdy ktoś już wcześniej korzystał z tej formy i realizował wpłaty terminowo.

Dużą zaletą kredytu celowego są jego niskie koszty. Mniejsze oprocentowanie i prowizja sprawiają, że jest to bardzo atrakcyjna forma zakupu. Czasami sprzedawcy oferują sprzedaż ratalną za zero procent. Nie jest to żadna pułapka. Taka sytuacja jest możliwa w sytuacji, kiedy to on przejmuje na siebie opłacenie kosztów kredytu. Oczywiście robi to ze swojej marży. Stała współpraca z bankiem pozwala mu na wynegocjowanie atrakcyjnych warunków obsługi kredytu. Dzięki temu znacznie zwiększa swoje obroty.

Uzyskanie kredytu celowego pozwala na znacznie szybsze zaspokojenie swoich potrzeb i bardzo często bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Przy małych kwotach okres jego spłaty najczęściej nie przekracza 2 lat. Przy większych inwestycjach (kredyt na samochód, kredyt na mieszkanie) rozkładany jest na okres dłuższy.