Czy są ograniczenia wiekowe przy udzielaniu kredytów

Czy są ograniczenia wiekowe przy udzielaniu kredytów? Dolna granica jest oczywista – 18 lat. Dopiero wtedy obywatel uzyskuje pełną zdolność do czynności cywilno-prawnych. W przypadku seniorów ostatnia rata powinna być spłacona w wieku 70-75 lat.

Czy są ograniczenia wiekowe przy udzielaniu kredytów? Bankowi chodzi tylko o to, żeby klient płacił długo  i regularnie. Dlatego niechętnie udzieli kredytu nastolatkowi, nawet jeśli ten ma już dowód osobisty. Nie ma za to udokumentowanej historii kredytowej czy też stałego źródła dochodów. W praktyce banki pożyczają pieniądze młodym ludziom od minimum 21 roku życia.

Czy są ograniczenia wiekowe przy udzielaniu kredytów – a jak wygląda to w przypadku seniora?

W przypadku niewielkich, krótkoterminowych pożyczek wiek nie stanowi większego problemu. Wręcz przeciwnie, stała emerytura jest gwarancją odzyskania pieniędzy. Ale z kredytami długoterminowymi problemy zaczynają się już, gdy klient ma więcej niż 50 lat. Ograniczenia bankowe wprowadzają regułę, że całość kredytu powinna być spłacona przed ukończeniem przez kredytobiorcę 70 roku życia. Zabezpieczeniem w takich przypadkach bywa obowiązkowe wykupienie polisy na życie z cesją na rzecz banku.

Ograniczenia wiekowe przy udzielaniu kredytów. Jak ominąć?

Najczęściej stosowany sposób zarówno dla osób „za młodych” na kredyt i „za starych” to złożenie wniosku razem z kimś z rodziny, kto jest odpowiednio starszy lub młodszy. A więc nastolatek może pożyczyć z banku pieniądze na swój biznes, jeśli drugim kredytobiorcą będzie rodzic ze zdolnością kredytową. A starsze małżeństwo zaciągnie 20-letni kredyt na dom na wsi, jeśli dobrze zarabiający syn będzie również figurował w umowie.

Ograniczenia wiekowe przy udzielaniu kredytów są barierą ale da się rozwiązać ten problem. Warto przemyśleć tą kwestię, nim udacie się do banku po kredyt. Na naszym blogu poznacie wiele ciekawych rozwiązań i pomysłów jak pominąć ograniczenia wiekowe przy udzielaniu kredytów lub w innych kwestiach.  W razie wątpliwości, pytajcie w komentarzach.

Dodaj komentarz