Kredyt na działalność gospodarczą, jak go uzyskać?

Marzysz o własnym biznesie, ale nie masz pieniędzy na jego rozkręcenie? Często jedynym wyjściem pozostaje wzięcie kredytu na otwarcie działalności gospodarczej. Na rynku istnieje co najmniej kilkanaście kredytów i pożyczek gotówkowych, z których możesz sfinansować założenie własnej firmy. Niestety oferta banków dla nowych firm jest dość ograniczona, zarówno w ilości ofert, jak i warunków finansowych.

Kredyt na działalność gospodarczą jakie kroki? 

Wzięcie takiego kredytu jest ryzykowne – gdy interes się nie powiedzie, będziesz musiał i tak spłacać kredyt. Dlatego zanim zaczniesz się starać o kredyt, dobrze się przygotuj. Niezwykle ważny jest tutaj nie tylko sam pomysł na biznes, ale dobry biznesplan, po analizie którego banki przyznają kredyt na działalność gospodarczą. Kolejny krok to przejrzenie ofert kredytowych, co dzięki portalom internetowym nie stanowi większego problemu. Gdy masz już  wybraną ofertę, skontaktuj się z bankiem.

Zanim postawisz swój podpis na umowie kredytowej, warto byś dobrze się z nią zapoznał i przeanalizował dokładnie warunki umowy. Pamiętaj, że kredyt musisz zwrócić i spłacić w postaci odsetek i prowizji, więc możesz  na nim dużo stracić.

Kredyt na działalność gospodarczą a może pożyczka?

Jeśli masz wybór, to lepiej weź pożyczkę na otwarcie firmy, najlepiej bezzwrotną. Kredyt jest zawsze na konkretny cel, natomiast pożyczka na dowolny. Kredyt na działalność gospodarczą ma jednak pewną przewagę nad pożyczką – jest tańszy od płatnej pożyczki.

Możesz też postarać się o bezzwrotna dotację z Unii Europejskiej, której – nawet gdy biznes ci pójdzie – nie będziesz musiał zwracać, co może rozleniwiać. Kredyt na otwarcie działalności gospodarczej trzeba spłacić, a to dodaje sił i motywacji do działania.

Kredyt na działalność gospodarczą jest dobrym rozwiązaniem jeżeli nie masz możliwości zaciągnięcia pożyczki. Warto dokładnie dowiedzieć się wszystkiego na ten temat i ostrożnie wybrać bank który zaoferuje Ci kredyt na działalność gospodarczą.

Dodaj komentarz