Co potrzeba do kredytu w Holandii?

Co potrzeba do kredytu w Holandii? Wejście Polski do Unii Europejskiej otworzyło przed nami granice, istotnie zwiększając łatwość podróżowania. Coraz więcej osób decyduje się dzięki temu na emigrację zarobkową. Wśród państw, do których naprawdę chętnie wyjeżdżamy znajduje się – ku zdziwieniu wielu osób – Holandia. Ci, którzy poza Polską przebywają legalnie, mogą starać się o przyznanie kredytu. Pojawia się pytanie jakie dokumenty są potrzebne wówczas, gdy planujemy pożyczać pieniądze od holenderskiego banku. Co potrzeba do kredytu w Holandii?

Kredyt w Holandii?

Pożyczki , na które mogą zdecydować się Polacy legalnie przebywający w Holandii możemy najogólniej podzielić na pożyczki osobiste oraz kredyty odnawialne. Te pierwsze są idealnym rozwiązaniem, jeśli naszym celem jest zakup samochodu, remont mieszkania czy wakacyjna podróż. Kredyt odnawialny zapewni z kolei stały dostęp do pieniędzy. Jest to rozwiązanie polecane dla wszystkich obawiających się nieprzewidzianych wydatków.

Kredyt w Holandii – wady i zalety

Zarówno pożyczka osobista, jak i kredyt odnawialny mają swoje wady i zalety. W przypadku kredytu odnawialnego za największą zaletę można uznać odsetki, które naliczane są wyłącznie od wypłaconych środków. Do pieniędzy ma się zapewniony stały dostęp. W przypadku pożyczki osobistej mamy z góry wyznaczone terminy spłaty oraz kwoty, jakie musimy wpłacić do banku w określonym terminie.

Co potrzeba do kredytu w Holandii?

O kredyt w holenderskim banku mogą starać się wyłącznie te osoby, które na terenie Holandii przebywają przynajmniej trzy lata. Podkreślić należy, że nie jest wymagany meldunek. Aby jednak bank w ogóle rozpatrzył nasz wniosek o kredyt, niezbędne jest zaświadczenie dokumentujące czas naszego pobytu na terenie Holandii. Należy pamiętać, że osoby, które pracują na Fazie A bądź Fazie 1-2 nie mają uprawnień do ubiegania się o kredyt gotówkowy. Przydatne jest bez wątpienia zaświadczenie od pracodawcy, które najlepiej obrazuje, jak długo przebywamy na terenie państwa holenderskiego. Aby mieć szanse na pożyczenie pieniędzy, przedstawić należy również dokumenty potwierdzające naszą tożsamość. Nie musi być to dowód osobisty. Akceptowany jest również paszport. Pytanie co potrzeba do kredytu w Holandii nie jest więc pytaniem trudnym.

Dodaj komentarz